Zakończenie projektu „Ekologiczne Przedszkolaki” 06.05.2022, 16:59

29 kwietnia zakończył się projekt "Ekologiczne Przedszkolaki" realizowany w Punkcie Przedszkolnym oraz grupach 0 A, 0 B, 0 C. Celem projektu było przede wszystkim uwrażliwienie najmłodszych na ochronę środowiska naturalnego. Dzieci z poszczególnych grup, realizowały działania zgodnie z harmonogramem, m. in: sadziły drzewa, kwiaty, cebulki, sprzątały najbliższe otoczenie, budowały karmniki i karmidełka dla ptaków oraz regularnie je dokarmiały, wykonywały zabawki z materiałów wtórnych podczas tygodnia bez zabawek, obchodziły Dzień Ziemi, opiekują się ogrodem oraz dbają o rośliny w swoich salach. To tylko niektóre zadania, które przedszkolaki wykonały.

W ramach projektu ogłoszony został konkurs na "Najciekawszą zabawkę eko", który cieszył się dużym zainteresowaniem. Prace dzieci były bardzo oryginalne i pomysłowe, jury miała nie lada problem, aby wyłonić zwycięzców, którymi zostali:

W kategorii 5-6 latki:

I miejsce - Aleksander Jaśkowski 0A

II miejsce - Zuzanna Borek 0B

III miejsce - Miłosz Piszczek 0B

W kategorii 3-4 latki:

I miejsce - Oliwia Zarębska 0C

II miejsce - Otylia Gajewska 0C

III miejsce - Filip Mazurczak 0C.

Podczas zakończenia projektu odbył się również Pokaz Mody Ekologicznej. Stroje przygotowanie przez uczestników były przepiękne, wszystkie dzieci prezentowały się jak prawdziwe modelki i modele.

Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie.

Koordynator projektu: Magdalena Piekarska